• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Sprawozdanie z uroczystości rocznicy odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku w Sieroszowicach. - copy
    Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.
    Klasa VII C z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    W czwartek 9 maja 2019 roku w klasie V d odbyła się otwarta lekcja języka polskiego, której celem było sprawdzenie umiejętności pisania.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Konkurs pt. „Konstytucja 3 Maja”.

W dniach 20 marca – 8 kwietnia 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbył się szkolny konkurs pt. „Konstytucja 3 Maja” skierowany do uczniów kl. V – VIII. Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat: uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, twórców konstytucji, sytuacji politycznej Polski w II połowie XVIII wieku oraz znaczenia konstytucji dla Polski.
Celem konkursu  było uczczenie 228. rocznicy Konstytucji 3 Maja, wzbudzenie zainteresowania uczniów historią Polski, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, motywowanie do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła  następujących laureatów.
I miejsce przyznano  Weronice Stańczyszyn i Marcinowi Lasakowi z kl. VIII d,
II miejsce – Mai Wesołek i Julii Wegner, Kornelii Jedleckiej i Julii Gawluk z kl. VIII a,
III miejsce otrzymał Michał Tymofiejew z kl. VIII a,

Wyróżnienia przyznano: Mateuszowi Zając z kl. VIII a, Julii Słabolepszy,  Wiktorii Ślusarczyk z kl. VIII b, Natalii Bajaś i Mai Kuźmie z kl. VIII d.
Dzięki uprzejmości firmy CCC oraz Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziękujemy.