• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Konkurs historyczny wiedzy o Rosji pt. „Białe Noce”.

            W tym roku szkolnym uczniowie naszej placówki po raz pierwszy wzięli udział w konkursie historycznym wiedzy o Rosji pt. „Białe Noce”. Konkurs odbywa się od 10 lat i jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Do tej pory był skierowany do uczniów gimnazjów dopiero w tym roku po raz pierwszy mogły startować w nim szkoły podstawowe.

            Konkurs podzielony był na trzy etapy: szkolny, międzyszkolny i finałowy. Dwa pierwsze etapy polegają na rozwiązywaniu w określonym miejscu i czasie testów umieszczonych na platformie edukacyjnej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o historii i kulturze Rosji wykraczającą daleko poza ramy programowe szkoły. Na każdym etapie dokonywana była selekcja. Do ostatniego dotarli nieliczni. Podczas finału  uczniowie prezentowali wykonane przez siebie prezentacje multimedialne dotyczące historii malarstwa i rzeźby rosyjskiej oraz odpowiadali na pytania członków komisji. Z naszej placówki do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas VII i VIII z czego do ostatniego etapu dotarło, aż sześcioro.

            Finalistami X edycji konkursu wiedzy o Rosji „Białe Noce” zostali: Natalia i Marcin z klasy VIII d oraz Sebastian, Julia, Dawid i Michał z VIII a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za ich poświęcenie i trud włożony w zgłębianie meandrów skomplikowanej historii Rosji oraz godne reprezentowanie naszej placówki. W przyszłym roku szkolnym SP1 również planuje wziąć udział w tym przedsięwzięciu dlatego też polecamy zainteresowanym uczniom obecnych klas VII i VI rozpoczęcie przygotowań do niego już dziś….

Bookmark the permalink.

Comments are closed