• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Kampania ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

W ramach Kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” w kl. IV e przeprowadzono warsztaty dotyczące przemocy i agresji rówieśniczej. Uczniowie obejrzeli film profilaktyczny o przemocy, dyskutowali na temat metod zapobiegania zjawisku przemocy i agresji oraz wspólnie stworzyli kontrakt pn: ,,4 e przeciwko przemocy”.
Ponadto na terenie szkoły zorganizowano wystawy dotyczące zjawiska przemocy – powstało drzewko antyprzemocowe, wystawa prac uczniów na drugim piętrze budynku szkoły. Troje uczniów z kl. VII c reprezentowało szkołę w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Uczniowie kl. III a i III b wzięli udział w teatrzyku profilaktycznym dla dzieci, którego organizatorem również był OPS w Polkowicach.
Zrealizowane działania dały uczniom możliwość spojrzenia na zjawisko przemocy i agresji z szerszej perspektywy. Uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej oraz mogli indywidualnie zaangażować się w owe przedsięwzięcie.