• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Jak witamy się w klasie II c ?

Moment schodzenia się dzieci do szkoły jest bardzo ważny. Pozwala na nawiązanie z dzieckiem takiego kontaktu, który będzie gwarancją spędzenia przez nie udanego dnia w szkole. O tym, jak ważne jest serdeczne powitanie, chociażby symboliczne zwrócenie uwagi na każde dziecko z osobna, wie każdy świadomy nauczyciel.

Równie ważne jest stwarzanie dzieciom sytuacji w ciągu dnia aby mogły zacieśniać rówieśnicze więzi. Żeby w naszej klasie II c miło rozpocząć dzień,wprowadziliśmy zasadę porannego powitania inaczej. W każdy poniedziałek kolejna osoba z dziennika wita się z każdym kolegą / koleżanką z klasy. Dzieci mają do wyboru 6 form powitania. Wybierają je poprzez klepnięcie w odpowiedni obrazek i w taki oto sposób witają się. Taka forma powitania bardzo in się spodobała więc chętne dzieci witają się w taki sposób również w pozostałe dni tygodnia. Jako wychowawca również dołączyłam do tej formy powitania,dzięki której i ja dostaję dawkę uśmiechu na cały dzień.

Walasek Katarzyna