• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

I turniej „Kocham Cię, Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się I turniej „Kocham Cię, Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezie wzięli udział uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII c. Każdą klasę prezentowała sześcioosobowa drużyna w tym jedna przebrana za postać historyczną z Polski.

Dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach. Pierwszą z nich było zaprezentowanie ważnej postaci w historii Polski. To zadanie wszystkim było znane tydzień wcześniej, aby klasy mogły przygotować ciekawe przebranie. Każda klasa wywiązała się z powierzonego zadania, stroje były bardzo ciekawe i przedstawiały takie postaci jak: Maria Skłodowska – Curie, Mikołaj Kopernik, Danuta Siedzikówna – sanitariuszka o pseudonimie „Inka”,powstaniec warszawski, Królowa Jadwiga, Królowa Bona. W kolejnym zadaniu uczniowie musieli wykazać się znajomością polskiej muzyki. Każda drużyna po wysłuchaniu fragmentu piosenki musiała podać wykonawcę oraz tytuł utworu. Następną konkurencją była zabawa „kalambury” – reprezentant drużyny wyłącznie za pomocą gestów, bez używania słów musiał przekazać wylosowane przysłowie. W kolejnym zadaniu – „Głuchym telefonie” wraz z drużynami brała udział również publiczność. Przedstawiciel drużyny losował hasło i przekazał je na ucho kolejnej osobie.Ostatnia osoba zapisywała na kartce usłyszany związek frazeologiczny. Przedostatnia runda była z wiedzy o historii Polski.Drużyny wybierały pytania od 1 do 10. Ostatnie zadanie uczestników polegało na ułożeniu z 10 liter, pięcioliterowych słów, które odpowiadały definicji odczytanej przez prowadzącego.

Turniej wzbudził wiele emocji, wszyscy pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i współpracować. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w imprezie i słodki upominek.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce„Szkolna telewizja.”

Turniej wzbudził
wiele emocji, wszyscy pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i
współpracować. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za
udział w imprezie i słodki upominek.

Zachęcamy do
obejrzenia filmu, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce
„Szkolna telewizja.”

Bookmark the permalink.

Comments are closed