• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się I turniej „Kocham Cię, Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezie wzięli udział uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII c. Każdą klasę prezentowała sześcioosobowa drużyna w tym jedna przebrana za postać historyczną z Polski.

Dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach. Pierwszą z nich było zaprezentowanie ważnej postaci w historii Polski. To zadanie wszystkim było znane tydzień wcześniej, aby klasy mogły przygotować ciekawe przebranie. Każda klasa wywiązała się z powierzonego zadania, stroje były bardzo ciekawe i przedstawiały takie postaci jak: Maria Skłodowska – Curie, Mikołaj Kopernik, Danuta Siedzikówna – sanitariuszka o pseudonimie „Inka”,powstaniec warszawski, Królowa Jadwiga, Królowa Bona. W kolejnym zadaniu uczniowie musieli wykazać się znajomością polskiej muzyki. Każda drużyna po wysłuchaniu fragmentu piosenki musiała podać wykonawcę oraz tytuł utworu. Następną konkurencją była zabawa „kalambury” – reprezentant drużyny wyłącznie za pomocą gestów, bez używania słów musiał przekazać wylosowane przysłowie. W kolejnym zadaniu – „Głuchym telefonie” wraz z drużynami brała udział również publiczność. Przedstawiciel drużyny losował hasło i przekazał je na ucho kolejnej osobie.Ostatnia osoba zapisywała na kartce usłyszany związek frazeologiczny. Przedostatnia runda była z wiedzy o historii Polski.Drużyny wybierały pytania od 1 do 10. Ostatnie zadanie uczestników polegało na ułożeniu z 10 liter, pięcioliterowych słów, które odpowiadały definicji odczytanej przez prowadzącego.

Turniej wzbudził wiele emocji, wszyscy pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i współpracować. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w imprezie i słodki upominek.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce„Szkolna telewizja.”

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce „Szkolna telewizja.”