Harmonogram pracy pedagoga

Daria Bucyk

ferie

Miły Uczniu

Nazywam się Jolanta Dobrzyńska i jestem Twoim szkolnym pedagogiem. Jeśli kiedykolwiek i w jakiejkolwiek sprawie będziesz potrzebować pomocy, wsparcia albo porady- przyjdź do mojego gabinetu ( pokój 49, piętro II). Zapraszam każdego, kto chce

porozmawiać o ważnej dla siebie sprawie, na przykład:

• czuje, że nikt go nie rozumie, jest samotny,
  • nie potrafi porozumieć się z kolegami, rodzicami, nauczycielem,
  • ma problemy rodzinne, znajduje się w trudnej sytuacji materialnej,
  • chce podzielić się swoją radością sukcesem,
  • chciałby pomóc innym, ale nie wie, w jaki sposób,
  • ma ciekawe pomysły i chce o nich porozmawiać,
  • chce popracować nad poznaniem siebie, nauczyć się lepszej organizacji własnej nauki.

Szanowni Państwo

Nazywam się Jolanta Dobrzyńska i jestem pedagogiem szkolnym. W wielu sytuacjach mogą Państwo otrzymać ode mnie pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu niepokojących Was problemów, które mogą dotyczyć:

• rozpoznawania trudności w nauce bądź innych niepowodzeń szkolnych doświadczonych przez Wasze dziecko,
  • potrzeby udzielenia waszemu dziecku pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
  • niepokojących Was zmian, jakie pojawiają się w jego zachowaniu,
  • trudnych relacji Waszego dziecka z rówieśnikami, nauczycielami lub rodzeństwem,
  • każdej innej sprawy, która jest dla Was i Waszego dziecka ważna.

Zapraszam do mojego gabinetu –pokój 49, piętro II.
 telefon kontaktowy: 76 746-57-90

Do pobrania:  Plan pracy pedagog

Poradnik dla ucznia nieobecnego w szkole

Wersja PDF Wersja DOC

Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli już dostępna!

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację  zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:

• uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).

źródło www.men.gov.pl