Dnia 2 maja 2018 roku na plaży przy sprzyjającej pogodzie zostały przeprowadzone na Zielonej Szkole zajęcia udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 2 maja 2018 roku  na plaży przy sprzyjającej pogodzie zostały przeprowadzone zajęcia udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach tych brały udział dzieci z klas trzecich naszej szkoły przebywających na Zielonej Szkole. Uczniowie doskonalili kolejność działań przy udzielaniu pierwszej pomocy. Utrwalili numer telefonu alarmowego oraz numery telefonów służb ratowniczych w Polsce, sposób sprawdzania przytomności, wezwania pomocy, sprawdzenia oddechu u osoby poszkodowanej. Przećwiczyli ułożenie osoby poszkodowanej, nieprzytomnej, oddychającej w pozycji bocznej ustalonej. Potrafią podjąć podstawowe działania związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.