ROK SZKOLNY 2017/2018

Uwaga Rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach informuje, że                       27-28-29 grudnia 2017 r. (środa, czwartek, piątek)

są dniami wolnymiod zajęć dydaktycznych.

W tych dniachodbędą się zajęcia wychowawczo – opiekuńcze w świetlicy szkolnej.

Stołówka szkolna będzie nieczynna.

Zapisy dzieci na zajęcia przyjmowane są w świetlicy szkolnej do 20 grudnia 2017 r.

Rada Rodziców zaprasza przedstawiciela

trójki klasowej na dyżur

w godzinach

od 8.00 do 9.00

klasa IV a – 12.12.2017 r.,

klasa IV b – 19.12.2017 r.,

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS„0-IV”

Uprzejmie informujemy, że w trakcie ferii zimowych na terenie Polkowic będą organizowane półkolonie dla uczniów

Półkolonie organizowane są w:

1. Od 15.01-19.01.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1
w Polkowicach

2. Od 22.01-26.01.2018r. w Szkole Podstawowej nr 4
w Polkowicach

w godzinach od 730 do 15 45

Wypełnioną kartę należy oddać do 14 grudnia br. i dokonać opłaty za wyżywienie w kwocie 6 zł za dzień u intendenta szkoły w godzinach od 7 30 do 15 00 Kartę można pobrać w sekretariacie szkoły oraz ze strony szkoły
www. sp3.polkowice.pl

Szanowni Rodzice !

Uprzejmie informujemy, że składka na Radę Rodziców, w roku szkolnym 2017/2018 wynosi
- pierwsze dziecko 20 zł
- drugie dziecko 15 zł
- kolejne dzieci są zwolnione z opłaty.
Termin płatności upływa z końcem listopada 2017 r.
Dodatkowo informujemy, że z zebranych środków 10 % będzie zwrócone poszczególnym klasom.
W razie jakichkolwiek pytań; uwag, serdecznie zapraszamy na dyżur.

Z wyrazami szacunku  Rada Rodziców

Przyłącz się do akcji ,,Sportbonus” i zagłosuj na naszą szkołę

Drodzy rodzice uczniowie ,wszyscy miłośnicy szkoły!!! Nasza szkoła bierze udział w projekcie SPORTBONUS DZIECIOM . Bardzo prosimy o głosy! Dla was to dosłownie minuta, a dla naszych dzieciaków szansa na jeszcze większy rozwój! Wystarczy wejść na stronę i zagłosować. Z góry dziękujemy za wszystkie głosy.

Projekt edukacyjny pt.,,Polkowicka Akademia Kreatywnej Edukacji”.

Od tego roku zarządzeniem Burmistrza Polkowic  nr. 1860/17 z 27.09.2017 r. został wprowadzony do realizacji  Projekt edukacyjny pt.,, Polkowicka Akademia Kreatywnej Edukacji”.

Informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Prosimy, aby w okresie jesienno-wiosennym na lekcje wychowania fizycznego w terenie oprócz stroju sportowego przygotować dla dziecka dress. Jest to zgodne z nową podstawą programową.

Nauczyciele wychowania fizycznego.

Szkoła zapewnia uczniom  podręczniki i ćwiczenia zawarte w  „Szkolnym zestawie podręczników i zeszytów ćwiczeń”, oprócz:

1. Religii w klasach I – VII
  2. Języka obcego dodatkowego:
    • klasy IV a,b,c,d –     język niemiecki – „Mach mit 1! neu”  Mieczysława Materniak, Halina Wachowska – PWN

• klasa  IV e – język angielski – „Discover English Starter” – Judy Boyle – Pearson

• klasy V a,b,c,d  - język niemiecki – „Mach mit 2”   – Mieczysława Materniak – Behrens, Halina Wachowska – PWN

Zobacz:

Szkolny zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców  informujący o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej

Drodzy Rodzice !

Prosimy i zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej

gra1

gra2

więcej kliknij link  Zagrożenia czyhające na twoje dziecko w sieci!!!

Tornistry szkolne – zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego

Tornistry szkolne – zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego  W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego i planowaniem przez rodziców zakupu wyposażenia i przyborów szkolnych, a w tym tornistrów Główny Inspektor Sanitarny opierając się na wynikach międzynarodowych badań nad zachowaniami zdrowotnymi dzieci i młodzieży (HBSC-Health Behaviour in School-aged Children. WHO Collaborative[...] Czytaj całość…

———————————————————————————————————-

mat

Do pobrania :

STOP MOWIE NIENAWIŚCI KAMPANIA PRZECIWKO HEJTEROM.

UMOWA DZIECKO RODZIC O KORZYSTANIU Z INTERNETU

TABLETOWE DZIECI – BROSZURA O TYM JAK I KIEDY UDOSTĘPNIAĆ DZIECIOM KOMPUTER, TABLET, TELEWIZJĘ I INTERNET I JAKIE TO POCIĄGA ZA SOBĄ NEGATYWNE SKUTKI DLA ICH ROZWOJU.

KILKA FAKTÓW O GRYPIE.

CO RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN O STYLU UCZENIA SIĘ JEGO DZIECKA

10 PORAD DLA RODZICÓW DOTYCZĄCYCH BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU PRZEZ DZIECI

PORADNIK DLA RODZICA ZAGROŻENIA W INTERNECIE