• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Bezpieczna szkoła. Zagrożenia cyfrowe dla uczniów.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Wiedza w pigułce ?

Internet nie jest tylko miejscem rozrywki. Za jego pośrednictwem załatwiamy różne ważne sprawy. Dbajmy wówczas, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do istotnych informacji. To niełatwe, ponieważ w takcie podróży po sieci mimowolnie pozostawiamy po sobie ślady.

Informacje o nas mogą zostać przechwycone lub pozyskane przez internetowych przestępców. Częściej jednak sami dajemy innym dostęp do nich. Sieć nie mogłaby przecież istnieć bez nadzorujących ją osób. Dostawcy usług internetowych, administratorzy serwisów i programiści umożliwiają nam korzystanie z internetu. Aby efektywniej wykonywać swoją pracę, gromadzą o nas pewne dane. Np. Google wykorzystuje zbierane informacje, aby dostosowywać wyniki wyszukiwania do użytkownika. Czyni to, m.in. skanując treść e-maili czy zapisując wyszukiwane przez Ciebie frazy.

Używając darmowych narzędzi internetowych często nieświadomie godzimy się na wykorzystywanie naszych danych w różnych celach. Ich krążenie po internecie umożliwia np. rozsyłanie reklamowego spamu. Dlatego też nieraz informacje o nas stają się towarem — są sprzedawane reklamodawcom.

Aby bezpieczniej korzystać z internetu, wykorzystuj następujące metody:

1. Bądź anonimowy. Jeśli nie musisz podawać swoich danych prywatnych — nie rób tego. Im mniej informacji o tobie jest w sieci, tym jesteś bezpieczniejszy.
  2. Ustaw „silne” hasła. Ważne, aby twoje hasła były jak najdłuższe. Miej wiele haseł i czasem je zmieniaj.
  3. Sprawdzaj, czy łączysz się bezpiecznie (przez połączenie https://). Bezpieczne połączenia oznacza się za pomocą zielonego zaznaczenia lub kłódeczki koło paska adresu. Czasem występuje problem z bezpieczeństwem połączenia i pojawiają się ostrzeżenia o błędach certyfikatu. Nie ignoruj ich, zwłaszcza jeśli witryna nie jest godna zaufania lub wcześniej nie pojawiał się na niej błąd.
  6. Wyloguj się po pracy. Nie można o tym zapomnieć!

żródło https://edukacjamedialna.edu.pl