W dniach 25 – 26 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach świętowano Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Nauczyciele bibliotekarze (p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk), przygotowali szereg działań mających na celu rozpowszechnienie święta na terenie szkoły, w tym roku pod hasłem „Dzień z Misiem Uszatkiem”.

Członkowie SU nadali audycję przez szkolny radiowęzeł, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów i dlaczego w USA noszą one nazwę teddybear.

W celu popularyzacji twórczości Czesława Janczarskiego – autora książek o przygodach Misia Uszatka nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili lekcje w klasach: I a, I b, II a, II c, III c, podczas których dzieci miały okazję usłyszeć fragmenty książek o przygodach Uszatka, obejrzeć ilustracje i pokolorować obrazki przedstawiające postać pluszowego misia. Zwieńczeniem każdej z przeprowadzonych lekcji była projekcja filmu o Misiu Uszatku.

Święto było również okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych.

Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.