Sukces naszych uczniów w Szachowym Turnieju Niepodległości.

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowany został Międzyszkolny Turniej szachowy dla uczniów „Królewskiej gry” przez Polkowickie Centrum Animacji . Rozgrywki odbywały się w piątek 8 listopada w Starostwie Powiatowym w  Polkowicach na dystansie 7 rund. Uczniowie ze szkół z całej gminy Polkowice rywalizowali ze sobą w tej najpopularniejszej grze na świecie. Naszą szkołę reprezentowali:

w kat. klas I-IV

Julian Domański

Jacek Bobeła

Maciek Bobeła

w kat. klas V-VIII

Filip Oniszko

Jakub Woźniak

Martin Olszewski

Z radością pragniemy  poinformować, że nasi przedstawiciele godnie się zaprezentowali. W kategorii Junior kl. I-IV  II miejsce zajął Jacek Bobeła natomiast  III miejsce zajął Maciek Bobeła.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Nasza szkoła otrzymała prestiżowy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia na kolejne pięć lat.

Szkoła Podstawowa nr1 im. Jana Wyżykowskiego  w Polkowicach od  wielu lat wspiera uczniów w rozwijaniu zdolności i zainteresowań. Za podejmowane działania podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień „Łamigłówki zDolnej główki”, która odbyła się 13 listopada 2019 r. we Wrocławiu, nasza szkoła otrzymała prestiżowy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia na kolejne pięć lat. Jest on potwierdzeniem znaku jakości pracy szkoły.

Czytaj całość…