• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wycieczka do Przemkowa klas II a i II b.

Kolejne warsztaty, w których uczestniczyliśmy w trakcie pobytu w Przemkowie, były prowadzone przez panią Irenę. Dzięki tym zajęciom nauczyliśmy się wykonywać ozdoby z koralików. Uczniowie wykazali się cierpliwością i pomysłowością. Gotowe wyroby uczniowie podarowali swoim najbliższym sprawiając im ogromną radość .

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zakwalifikowała się do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”.

Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły tj. 320 osób Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.
W dniu 02.04.2019 r. odbyło się przesłuchanie konkursowe, podczas którego uczniowie pod dyrekcją nauczyciela muzyki dra Krzysztofa Purzyckiego wykonali „Hymn Narodowy – Mazurek Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz „Odę do Radości”.
Występ oceniało jury: prof. zw. Wojciech Maciejowski i dr hab. Tomasz Dzięcioł. Nagranie video utrwalone podczas przesłuchania trafi pod ocenę jury w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, które zadecyduje o wynikach konkursu.
Nagranie z przesłuchania znajduje się w Szkolnej Telewizji.

Sprawozdanie z akcji charytatywnej „Pomagamy Kubusiowi i Michałkowi”.

W dniach 25-26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie dwóch chłopców chorych na demencję dziecięcą. Jest to choroba, na którą w Polsce nie ma żadnych możliwości leczenia, a jedyną nadzieją jest terapia w klinice w Hamburgu. Koszt leczenia jednego dziecka to 750 000 euro rocznie.

W naszej szkole akcja charytatywna została wcześniej rozpowszechniona poprzez komunikaty przez szkolny radiowęzeł, plakaty wykonane przez uczniów i rozwieszone na terenie szkoły. Informacje o planowanej zbiórce zostały przekazane rodzicom podczas zebrań  oraz wysłane poprzez e-dziennik.  Apel o pomoc chorym dzieciom spotkał się z dużym odzewem wśród społeczności szkolnej.

Komisja w składzie: Marta Kucharczyk, Paulina Dorosławska, Jolanta Sobczyk przeliczyła zebrane pieniądze. Zebrano 2103,14 zł. Kwota została wpłacona na konta Fundacji, opiekujących się chorymi chłopcami.

Lekcja odwrócona w klasie IV d

22 marca uczennice klasy IV d poprowadziły lekcje historii. Julia, Ola przybliżyły kolegom i koleżankom z klasy postać polskiej noblistki. Z tej okazji Magda przebrała się za Marię Skłodowską-Curie. Wszyscy uczestnicy zajęć przedstawili wierszyk o życiu chemiczki. Lekcja podobała się i planowana jest kolejna.