Harmonogram dni zdrowia.

Dni Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach

POWSZECHNA OPIEKA MEDYCZNA

Poniedziałek

– godz. 9.00 Marsz z odblaskowymi koszulkami – wyjście na stadion lekkiej atletyki klas III   z wychowawcami klas.       – na godzinach wychowawczych nauczyciele przeprowadzą pogadanki na temat:                                                                ,, Otyłość i nadwaga– jak klasyfikujemy i jak leczymy.

– ważenie i mierzenie dla chętnych uczniów i nauczycieli.

– udział uczniów klas 0-II w bezpłatnych badaniach programu refundowanego przez NFZ służącego profilaktyce pt.,, Mocny kręgosłup”- korekcja wad postawy dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Polkowice

– Czy wiem co jem? – nauka umiejętności odczytywania informacji na opakowaniach produktów spożywczych.

– Stoisko Zdrojek ,,Pij wodę będziesz zdrowy”- przekazanie uczniom informacji o korzyściach wynikających                  z regularnego picia wody.

-godz.15.30 w szkole sala.58 , konsultacje dietetyka z rodzicami ,, Zdrowe śniadanie oraz produkty bezglutenowe”.

3 kwiecień

Środa

– udział uczniów klas I w programie ,, Higiena jamy ustnej” – Przeprowadzenie zajęć pt ,,Dlaczego warto dbać o zęby     i dziąsła.

-Od 8.00- 14.30 ,,Z piłką ręczną na wesoło’’ –rozgrywki  drużynowe  na lekcjach wychowania fizycznego dla klas  IV , V, VI, VII

– zajęcia taneczne 1 godz. lekcyjna – klasy szóste , 2 godzina lekcyjna- 1a i 1b , 3 godz. lekcyjna- klasy szóste .

4 kwiecień

Przegląd jamy ustnej i zapoznanie z zawodem stomatologa.

5 kwiecień

Doradztwo zawodowe- zapoznanie z zawodem pielęgniarki, wykonanie badań przesiewowych uczniów klas V.

Czytaj całość…