• KOMUNIKAT

Szanowni Państwo w związku z zbliżającym się terminem wyjazdu Państwa dzieci na turnus „zielonej szkoły” zapraszam do składania kart kwalifikacyjnych. Pobrane z sekretariatu lub witryny internetowej szkoły karty należny składać  do 30 kwietnia  w sekretariacie szkoły (w czasie trwania strajku) lub u wychowawcy klasy (po zakończeniu protestu).

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA ZIELONEJ SZKOŁY

• KOMUNIKAT

W związku z przystąpieniem nauczycieli do ogólnopolskiego strajku informujemy, że nie odbywają się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze do odwołania.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji.

KOMUNIKAT

1.Przypominamy, że zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolonego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dni 15-17.04.2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z egzaminami ósmoklasisty.

Stołówka szkolna w tych dniach nie wydaje obiadów. Zapewniamy dla dzieci opiekę świetlicową w razie potrzeby.

2.Wiosenna przerwa świąteczna odbywa się w dniach 18-23.04.2019 r., są to dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych.

W dniach 18,19 i 23 kwietnia zapewniamy dzieciom opiekę świetlicową w razie potrzeby. Stołówka szkolna w tych dniach będzie nieczynna.

• ODWOŁANE ZEBRANIA

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW KL. III A I III B

Planowane zebranie w dniu 10.04.2019 r., w związku ze strajkiem nauczycieli zostaje odwołane.

• EGZAMINY KLAS VIII

Dyrektor Szkoły informuje, że egzamin uczniów klas VIII odbędzie się zgodnie z harmonogramem tj.:

15.04.2019 r. – język polski

16.04.2019 r. – matematyka

17.04.2019 r. – języki obce

Uczniowie spotykają się w szkole o godz. 8.15

(SP 1  –  ul. Kmicica 23)

• Komunikat dla rodziców

Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach ogłosił strajk nauczycieli od 8 kwietnia 2019 r.

W związku z tym zajęcia dydaktyczne nie będą odbywały się do odwołania.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o ewentualnych zmianach.

Na czas strajku zapewniamy opiekę dzieciom, których rodzice zgłosili taką potrzebę zgodnie z wcześniejszym komunikatem. Stołówka szkolna jest czynna.

• DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
    Żywa lekcja historii w klasie 4 e.
    Lekcje odwrócone W klasie II c.
    „VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej”.
     Finał Gminny w piłce ręcznej dziewcząt
    Turniej ortograficzny klas trzecich.
    Uczniowie klasy II c na wystawie obrazów Edwarda Szpocińskiego.
    Jak witamy się w klasie II c ?
    Warsztaty wielkanocne w klasie IV d.
    Lekcja odwrócona w klasie IV d.
    Klasa VII c z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Warsztaty ceramiki w klasie VII c.
    Zajęcia kulinarne – „Tortilla dla łasuchów”
    Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Sprawozdanie z uroczystości rocznicy odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku w Sieroszowicach.
      Trzecioklasiści na warsztatach wiosennych w Ostaszowie.
    II miejsce naszych uczniów w regionalnym konkursie  „Piękna nasza Polska cała”.
    Zwiedzanie wystawy obrazów Edwarda Szpocińskiego – klasa II b.
    Uczniowie kl.II b zdobywają odznakę sprawnościową: pływaka w ramach realizacji programu „Sprawny Dolnoślązaczek”.
    Warsztaty taneczne dla kl I-III.
    Finał Wojewódzki w tenisie stołowym Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
    Klasa II a i II b warsztaty zdobienia jajek woskiem w Przemkowie 20.03.2019 r.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Harmonogram dni zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia -7 kwietnia

Dni Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach

POWSZECHNA OPIEKA MEDYCZNA

Poniedziałek

– godz. 9.00 Marsz z odblaskowymi koszulkami – wyjście na stadion lekkiej atletyki klas III   z wychowawcami klas.       – na godzinach wychowawczych nauczyciele przeprowadzą pogadanki na temat:                                                                ,, Otyłość i nadwaga– jak klasyfikujemy i jak leczymy.

– ważenie i mierzenie dla chętnych uczniów i nauczycieli.

– udział uczniów klas 0-II w bezpłatnych badaniach programu refundowanego przez NFZ służącego profilaktyce pt.,, Mocny kręgosłup”- korekcja wad postawy dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Polkowice

– Czy wiem co jem? – nauka umiejętności odczytywania informacji na opakowaniach produktów spożywczych.

– Stoisko Zdrojek ,,Pij wodę będziesz zdrowy”- przekazanie uczniom informacji o korzyściach wynikających                  z regularnego picia wody.

-godz.15.30 w szkole sala.58 , konsultacje dietetyka z rodzicami ,, Zdrowe śniadanie oraz produkty bezglutenowe”.

3 kwiecień

Środa

– udział uczniów klas I w programie ,, Higiena jamy ustnej” – Przeprowadzenie zajęć pt ,,Dlaczego warto dbać o zęby     i dziąsła.

-Od 8.00- 14.30 ,,Z piłką ręczną na wesoło’’ –rozgrywki  drużynowe  na lekcjach wychowania fizycznego dla klas  IV , V, VI, VII

– zajęcia taneczne 1 godz. lekcyjna – klasy szóste , 2 godzina lekcyjna- 1a i 1b , 3 godz. lekcyjna- klasy szóste .

4 kwiecień

Przegląd jamy ustnej i zapoznanie z zawodem stomatologa.

5 kwiecień

Doradztwo zawodowe- zapoznanie z zawodem pielęgniarki, wykonanie badań przesiewowych uczniów klas V.

Czytaj całość…