Warsztaty Bezpiecznego Internetu CHECK IT w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii” dla kl. IV-VI

14 maja 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ,,CHECK IT”   dla uczniów klas IV-VI dotyczące  BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU  oraz zagrożeń, jakie czyhać mogą na dzieci w ogólnoświatowej sieci. Zajęcia prowadzone były przez uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie realizatorów projektu Bezpiecznego Internetu CHECK IT w ramach  Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Spotkanie miało na celu uświadomienie słuchaczom że nie wszystkie informacje umieszczane w Internecie są prawdziwe oraz jak najprościej sprawdzić ich autentyczność. Uczniowie przy okazji warsztatów dowiedzieli się na co  powinni uważać odwiedzając różne strony WWW. Całość podsumowana została  interaktywnym quizem z nagrodami na platformie Kahoot .

Koordynator spotkania Mariusz Bobeła