„Wiosna malowana wierszem” rozstrzygnięcie konkursu literackiego.

14 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w międzyprzedszkolnym konkursie literackim „Wiosna malowana wierszem”, który przeprowadzony był w ramach realizacji projektu logopedycznego. Skierowany był on do dzieci przedszkolnych z najstarszych grup wiekowych oraz ich rodziców. Konkurs miał na celu rozbudzenie twórczości poetyckiej i wyobraźni uczniów, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy. Na konkurs napłynęły  prace z polkowickich placówek oświatowych. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie.

IMAG1720

Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Radosław Macyszyn- PM 3 ( dzieci starsze)

Julian Musielak- OP przy SP 1 ( dzieci młodsze)

Agata Sitnik- OP przy SP 2( dzieci starsze)

Natan Sokalski- OP przy SP 1( dzieci młodsze)

Julia Wesołek- PM 3 ( dzieci starsze)

Franciszek Romanowski -PM 3 ( dzieci młodsze)

Maja Romanowska-PM 3( dzieci młodsze)

Wyróżnienia:

Blanka Rezler- PM 4 ( dzieci starsze)

Wojciech Bisiakowski -PM 3 ( dzieci starsze)

Antoni Gołda – PM 3 ( dzieci młodsze)

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu. Po wręczeniu nagród uczestnicy spotkania zwiedzili najciekawsze miejsca naszej szkoły . Najwięcej czasu przedszkolaki spędziły na Sali Zabaw.

Finał Małej Olimpiady Matematycznej w Wysokiej.

Dnia 15 maja 2018r. odbył się finał Małej Olimpiady Matematycznej w Wysokiej. Uczniowie naszej szkoły, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny tego konkursu, zmagali się z nietypowymi i złożonymi zadaniami tekstowymi wraz ze swoimi rówieśnikami z całego powiatu polkowickiego. A oto wyniki, jakie osiągnęli uczniowie naszej szkoły:

IMG_20180514_121849

KATEGORIA A (dla klas IV – V)

I miejsce – Gardyza Piotr (kl.Va), Kowalski Damian (kl.Vd)

II miejsce – Burda Paweł (kl.Va)

III miejsce – Partyka Michał (kl.Va)

KATEGORIA B (dla klas VI – VII)

II miejsce – Winiarski Mikołaj (kl.VIb)

GRATULUJEMY!!! J