Zespół instrumentalny „DZIECIĘCA SYMFONIA” zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach i rozwijania swoich uzdolnień muzycznych.

Zespół instrumentalny „DZIECIĘCA SYMFONIA”

W drugim semestrze roku szkolnego 2017/18 został założony przez Krzysztofa Purzyckiego zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia”. Zespół składa się z uczniów, którzy potrafią grać na instrumentach muzycznych, ale również dedykowany jest tym, którzy chcieliby rozpocząć naukę gry na instrumencie.

Obecne instrumentarium obejmuje 25 dzwonków chromatycznych, gitara basowa, perkusja, gitara solowa, trzy instrumenty klawiszowe oraz dwie gitary rytmiczne.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego utworu, który wykonaliśmy w trakcie eliminacji regionalnych Gali Talentów w Auli Rycerskiej w Legnicy oraz podczas apelu z okazji Dnia Patrona szkoły – Jana Wyżykowskiego.

IMG-5489

Wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach i rozwijania swoich uzdolnień muzycznych zapraszamy na próby zespołu, które odbywają się w każdy piątek od godziny 14-3o do 16-oo w sali 41 Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

Dnia 2 maja 2018 roku na plaży przy sprzyjającej pogodzie zostały przeprowadzone na Zielonej Szkole zajęcia udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 2 maja 2018 roku  na plaży przy sprzyjającej pogodzie zostały przeprowadzone zajęcia udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach tych brały udział dzieci z klas trzecich naszej szkoły przebywających na Zielonej Szkole. Uczniowie doskonalili kolejność działań przy udzielaniu pierwszej pomocy. Utrwalili numer telefonu alarmowego oraz numery telefonów służb ratowniczych w Polsce, sposób sprawdzania przytomności, wezwania pomocy, sprawdzenia oddechu u osoby poszkodowanej. Przećwiczyli ułożenie osoby poszkodowanej, nieprzytomnej, oddychającej w pozycji bocznej ustalonej. Potrafią podjąć podstawowe działania związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.