• Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Klocki lego w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
    17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
    Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
    Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
    „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
    Warsztaty przedświąteczne w klasie IV a.
    W dniu 14.12.2018 roku klasy IV a i IV b pojechały z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia do Ostaszowa na warsztaty świąteczne.
    Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Zespół instrumentalny „DZIECIĘCA SYMFONIA” zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach i rozwijania swoich uzdolnień muzycznych.

Zespół instrumentalny „DZIECIĘCA SYMFONIA”

W drugim semestrze roku szkolnego 2017/18 został założony przez Krzysztofa Purzyckiego zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia”. Zespół składa się z uczniów, którzy potrafią grać na instrumentach muzycznych, ale również dedykowany jest tym, którzy chcieliby rozpocząć naukę gry na instrumencie.

Obecne instrumentarium obejmuje 25 dzwonków chromatycznych, gitara basowa, perkusja, gitara solowa, trzy instrumenty klawiszowe oraz dwie gitary rytmiczne.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego utworu, który wykonaliśmy w trakcie eliminacji regionalnych Gali Talentów w Auli Rycerskiej w Legnicy oraz podczas apelu z okazji Dnia Patrona szkoły – Jana Wyżykowskiego.

IMG-5489

Wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach i rozwijania swoich uzdolnień muzycznych zapraszamy na próby zespołu, które odbywają się w każdy piątek od godziny 14-3o do 16-oo w sali 41 Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

Dnia 2 maja 2018 roku na plaży przy sprzyjającej pogodzie zostały przeprowadzone na Zielonej Szkole zajęcia udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 2 maja 2018 roku  na plaży przy sprzyjającej pogodzie zostały przeprowadzone zajęcia udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach tych brały udział dzieci z klas trzecich naszej szkoły przebywających na Zielonej Szkole. Uczniowie doskonalili kolejność działań przy udzielaniu pierwszej pomocy. Utrwalili numer telefonu alarmowego oraz numery telefonów służb ratowniczych w Polsce, sposób sprawdzania przytomności, wezwania pomocy, sprawdzenia oddechu u osoby poszkodowanej. Przećwiczyli ułożenie osoby poszkodowanej, nieprzytomnej, oddychającej w pozycji bocznej ustalonej. Potrafią podjąć podstawowe działania związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.