• Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Klocki lego w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
    17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
    Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
    Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
    „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
    Warsztaty przedświąteczne w klasie IV a.
    W dniu 14.12.2018 roku klasy IV a i IV b pojechały z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia do Ostaszowa na warsztaty świąteczne.
    Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wzięli w niej udział przedstawiciele klas IV -VI, Rady Samorządu Uczniowskiego,Dyrekcja Szkoły i Rodzice. Uczniowie odpowiedzieli na dwa pytania: „Co nas motywuje do nauki?” oraz  „Jak pokonujemy trudności szkolne?” Uczniowie przygotowali się do spotkania podczas zajęć z wychowawcą – przedstawili swoje pomysły, skorzystali z różnych źródeł informacji poszukując ciekawych rozwiązań, opracowali klasowe mapy myśli i plakaty. Wyniki klasowych dyskusji oraz plansze zaprezentowano podczas debaty. Znalazły się tam wskazówki jak radzić sobie z nauką, jak pokonywać trudności szkolne, co może motywować do osiągania sukcesów. Uczniowie podkreślali, że  należy traktować naukę jak wielką życiową inwestycję, a im więcej się uczymy, tym więcej wiemy. Podali konkretne sposoby efektywnej nauki: opracowywanie fiszek, krzyżówek, zagadek, notatek, pomocy naukowych, strategie czytania i powtarzania, metoda „tłumaczenia lampie”,zabawa w „bezludną wyspę”, ćwiczenia dla wzrokowców i słuchowców. Wszyscy byli zgodni, że bardzo ważna jest aktywność fizyczna i spacery na świeżym powietrzu tuż przed nauką.

Pomysły i uwagi uczniów zostaną przeanalizowane przez nauczycieli i wdrożone do bieżącej pracy dydaktycznej-wychowawczej.

Debata była ciekawą formą wyrażenia i posłuchania opinii uczniów na omawiany temat.Następne spotkanie w maju. Zapraszamy już dzisiaj do udziału uczniów i rodziców.