• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Lekcja V b w ramach projektu z języka angielskiego.

12 grudnia klasa V b uczestniczyła w lekcji historii prowadzonej w języku angielskim. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej „Learning through  teaching – uczenie przez nauczanie”, która realizowana jest w tej klasie. Olimpia i Wiktor – prowadzący zajęcia, przygotowali lekcję „We know Maria Skłodowska-Curie”, podczas której zaprezentowali postać polskiej noblistki, najważniejsze wydarzenia z jej życia i osiągnięcia zawodowe. Prezentacja postaci odbywała się wyłącznie w języku angielskim. W celu uatrakcyjnienia zajęć, Anastazja wcieliła się w postać Marii Skłodowskiej-Curie i zaprezentowała wiersz o niej w dwóch wersjach językowych: w języku polskim i angielskim.

Wszyscy uczniowie wykonali mapy pamięci wykorzystując informacje zdobyte podczas zajęć. Była to ciekawa forma poznania słówek i zwrotów angielskich potrzebnych do opisania postaci, a przy tym utrwalenia wiedzy na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Kolejna lekcja przed nami już w styczniu – tym razem Oliwia, Nikola i Bartek przygotują lekcje z biologii lub geografii.